111 Oslavy SDH Zliv

111 Oslavy SDH Zliv


Dne 12.6. se konaly pod záštitou města Zliv oslavy k výročí 50.let od povýšení obce na město, 601 let od první písemné zmínky o obci a 111 let od založení SDH. Oslavám předcházely dlouhé přípravy a bouřlivé debaty. Oslovili jsme několik firem s žádostí o sponzorský dar a za získané peníze jsme nechali ušít prapor sboru. Také jsme oslovili několik okolních sborů, zda by mohli přijet ukázat svojí techniku. Navštívili nás tak třeba veteráni z Trhových Svinů a ze Svatého Jána nad Malší, o něco mladší technika z Dolního Bukovska a z Hrdějovic a dva nové vozy od profesionálních kolegů. Scanie z HZS České Budějovice a druhý, nejnovější přírůstek hasičů jaderné elektrárny Temelín, v podobě vozu Mercedes Benz Atego.

V onen den ráno jsme se sešli u městského úřadu a začali připravovat pódium pro kapelu a dolaďovat poslední detaily. V jednu hodinu odpoledne jsme se všichni opět sešli, tentokrát již v uniformách, připraveni k oslavám. Po krátkém proslovu starostů měst Zliv a Hluboká nad Vltavou již proběhl očekávaný akt. A to požehnání našemu novému praporu. Poté jsme položili věnce u památníku padlých.

Pak už nic nebránilo tomu, aby oslavy vypukly naplno. Rozezněly se tóny muziky a rozběhly se ukázky. Mohli jsme tak spatřit lidové tance a lidový jarmark, živý orchestr, mažoretky z Hluboké nad Vltavou a ukázky hasičské techniky.

Počasí vyšlo nad naše představy, slunce svítilo celý den, účast byla velká, a tak se nechá říct, že oslavy se vydařily.

Zanechat reakci