Aktivity SDH v roce 2011

Svatba

Den 2.9.2011 byl pro náš sbor dnem s velkým „D“. Ženil se totiž jeden z našich členů a to zástupce velitele jednotky,  Michal Pintér. Svatba se konala na zámku Kratochvíle u Netolic. Rozhodli jsme se, že jako překvapení pro novomanžele vyleštíme a nastrojíme naší malou cisternu. Pustili jsme se s vervou do práce. Leštění celého vozu nám zabralo pár dní. Pak přišli na řadu dohady o tom, jak naši „babičku“ vyzdobit. Tady se už naše představy poněkud rozcházely. Nakonec, ač jsme vlastně nevěděli jak, přišla sama nevěsta s tím, že nám přinese velké srdce na přední část vozu. Překvapení bylo prozrazeno.

Bylo proto třeba vymyslet něco nového, něco, o čem by nastávající manželé neměli ponětí. Netrvalo dlouho a nad žejdlíkem piva jsme dostali další nápad. Připravíme jim šraňk. Podle zpráv, co jsme měli, jim ho nikdo připravovat neměl. Obvolali jsme tedy pár známých a věci na šraňk byly na světě. Koule k noze, falešný klíč k zahození i chomout na krk jsme přivezli až ráno před svatbou. Tohle tajemství se nám již povedlo udržet dokonale.

V den svatby se nám překvapení povedlo dokonale. Výraz ve tváři novomanžela, když viděl, jak zahazujeme klíč od koule, jež má přivázanou k noze, je k nezapomenutí.

Teď už jen zbývá popřát novomanželům do nového života hodně štěstí, zdraví, lásky, trpělivosti a krásných, nezapomenutelných společných chvil!

Slavnosti mrkve

Dne 13.8.2011 proběhl v našem městě historicky první ročník Slavností mrkve. Starosta města nás přizval ku pomoci s pořádáním této akce. S radostí jsme přijali. Už v pátek odpoledne jsme ve spolupráci s pracovníky městského hospodářství postavili taneční parket, který naši členové hlídali přes noc. V sobotu ráno začali veškeré přípravy naplno. Začali jsme připravovat osvětlení, zdobit pódium, vyvěšovat transparenty, stavět trampolínu pro nejmenší návštěvníky a další a další věci.  Po obědě se začali trousit první návštěvníci. Počasí bylo krásné, sluníčko svítilo celý den. Byly připraveny soutěže pro malé i velké návštěvníky, jako třeba pití mrkvového džusu na čas či strouhání mrkve, kde mimo jiné šlo v zápalu boje i o prsty. Někteří návštěvníci přinesli ochutnávky svých mrkvových receptů, z nichž pak porota vybrala ty nejlepší. Mezi soutěžemi nám pak středověcí rytíři ukázali, jak se za jejich časů bojovalo, kapr Jakub nám všem přečetl, jak vlastně vznikla přezdívka obce – Mrkvanov. Pro mlsné jazýčky zde bylo několik míst, kde si mohli dát něco k jídlu, či k pití. Večer všem k tanci zahrála živá kapela, takže kdo chtěl mohl si jít zatancovat, nebo si jen tak posedět a zazpívat si. V noci naše jednotka opět držela hlídku proti případným „škodičům“. Ráno se začalo s úklidem, který trval skoro celý den. Avšak i tohle jsme nakonec společnými silami zvládli. Dá se říci, že první ročník se nadmíru vydařil a už teď se těšíme na spolupráci na dalším, a snad ne posledním, ročníku Slavností mrkve.

Úklid

Začalo jaro a mi jako každý rok vyrážíme na úklid chodníků a silnic.