Okresní a krajské kolo soutěže mladých hasičů Plamen 2013

Okresní a krajské kolo soutěže mladých hasičů Plamen 2013

 

V sobotu 25. května se u nás ve Zlivi uskutečnilo na fotbalovém hřišti a v přilehlém lese okresní kolo soutěže mladých hasičů Plamen 2013. Z celého českobudějovického okresu se tak k nám sjelo sedm družstev mladších žáků a jedenáct týmů starších žáků, respektive hasičů. Družstva soutěžila celkem v šesti disciplínách a to v klasickém požárním útoku, štafetách 4x60m, CTIF, šafetě dvojic, požárním útoku CTIF a závodě všestranné připravenosti, tzv. branném běhu. Do krajského kola však postupoval pouze první tým ze starších žáků. O občerstvení všech se starali hasiči z Dolního Bukovska, kteří k nám přijeli se svou pověstnou polní kuchyní. K obědu taky byl výborný kuřecí vývar a neméně skvělé vepřové řízky.

Po ranním nástupu, nezbytných ceremoniích a úvodních slovech starosty okresního sdružení hasičů i starosty města Zlivi, se už začala rozbíhat samotná soutěž a přípravy družstev. První se na starty disciplín postavili mladší žáci. Všichni soutěžící se maximálně snažili, a tak i soutěžní časy se lišili pouze v několika sekundách. Z tuhého boje nakonec jako vítězové vyšli hasiči z Chrášťan, kterým se podařilo nasbírat nejméně trestných bodů.

Mezi týmy starších žáků se hned od prvního hvizdu píšťalky rozhořel „nelítostný“ boj o první místo, které zajišťovalo postup do krajského kola soutěže. Snaha všech členů družstev byla na nejvyšším možném stupni a tomu odpovídaly i dosahované časy. Ty se lišily pouze v desetinách vteřiny. Z příčky nejvyšší se však nakonec radovalo jen jedno družstvo a to hasiči z Dolního Bukovska.

 

15.června u nás pokračovala krajským kolem soutěž mladých hasičů Plamen 2013. V požárních disciplínách se utkalo sedm týmů z celého Jihočeského kraje. Českobudějovický okres reprezentovalo družstvo hasičů z Dolního Bukovska, kteří postoupili z okresního kola konaného několik týdnů předtím také u nás ve Zlivi. Jednalo se tak v podstatě o domácí tým. Českokrumlovsko zde reprezentovalo družstvo z Velešína, Strakonice obhajovaly hasiči z Volyně. Za okres Prachatice k nám zavítali hasiči ze Svaté Maří a za Písecko hasiči z Čimelic. Táborský okres hájily soutěžící z Drhovic a Jindřichohradecký okres tým ze Stráže nad Nežárkou. Stejně jako na okresním kole, tak i na krajském se o pokrm družstev, vedoucích a všech přítomných starali hasiči z Dolního Bukovska, kteří opět přijeli s kuchyní.

Počasí nám více než přálo, a tak soutěžní klání mohlo začít. Ráno týmy ještě trénovali na trati a dopoledne se závody rozběhly plným proudem. Každý tým měl na každou disciplínu dva pokusy a počítal se vždy jen ten lepší. Z tuhých bojů nakonec vítězně vyšlo „domácí“ družstvo z Dolního Bukovska, které tak bude náš kraj reprezentovat na finálovém kole na Mistrovství České republiky, konaném ve dnech 4.-7.července v Jablonci nad Nisou. Držme jim palce!

Závěrem bych chtěl jménem Sboru dobrovolných hasičů Zliv poděkovat všem, kteří se podíleli na těchto soutěžích, městu Zliv, JE Temelín a jejímu projektu Oranžový rok, OSH České Budějovice, hospodě Na hřišti, resp. Karlovi Jindrlemu, technické četě SDH Zliv podílející se na přípravě soutěže a všem, kteří přišli fandit a podpořit soutěžní týmy.

http://www.temelinky.cz/cs/clanky/na-republiku-jedou-mladi-hasici-z-dolniho-bukovska-253.html

http://www.temelinky.cz/cs/videa/na-republiku-jedou-mladi-hasici-z-dolniho-bukovska-55.html

Zanechat reakci