Ohlédnutí za sezónou 2013 sportovního družstva SDH Zliv

Ohlédnutí za sezónou 2013 sportovního družstva SDH Zliv

            Sezóna 2013 byla pro naše soutěžní družstvo v mnoha ohledech přelomová. Už první soutěž ve Zdešově, která proběhla 30.3.2013, naznačila čeho by jsme letos mohli dosáhnout. Levý proud ve velmi silné konkurenci sestříkl na úrovni 5. místa, ale vlivem drobné chyby na pravém proudu jsme nakonec skončili v poli poražených. Bohužel smůla s nám lepila na hadice až jsme se rozhodli radikálně změnit sestavu – L.Proud: Kryštof de Jong, P.Proud: Jan Štěpánek, Rozdělovač: Petr Samek, Béčka: Martin Huszár, Strojník: Miroslav Budek, Spoj savic: Jan Dvořák, Koš: Martin Graman. Tato sestava se jevila jako velmi perspektivní a už od počátku podávala velmi nadějné výkony. 

            Záhy přišel jeden z vrcholů sezóny, obvodová soutěž v Zahájí, konaná 11.5.2013. Náš rozběh se celkem vydařil, ale na harcovníky SDH Sedlec to nestačilo, takže jsme skončili na druhém místě, což na postup do okresního kola nestačilo.

            Družstvo dorostu se zúčastnilo 7.6.2013 postupového okresního kola v požárním sportu, konaného na stadionu SKP v Českých Budějovicích, kde podali velmi vyrovnané výkony (požární útok 2. místo, štafeta 4x100m 2. místo) a celkově skončili na krásném 3. místě.

            V průběhu června se sezóna naplno rozjela a družstvo SDH Zliv se zúčastňovalo soutěží VC OSH, jihočeské hasičské ligy, táborské hasičské ligy, VC Třeboňska a dalších pohárových soutěží. Za zmínku stojí například noční soutěž táborské hasičské ligy v Krátošicích, kde jsme zaběhli rekord našeho družstva na sklopné terče s hodnotou 19,69s.

            Během srpna se dalo dohromady druhé soutěžní družstvo Zliv B a začalo pilně trénovat. Své schopnosti předvedli záhy 31.8.2013 na 10. ročníku Bukovských setkání, kde družstva SDH Zliv obsadili 1. a 15. místo v kategorii PS12, 5. a 8. místo v kategorii PS8 a 1. místo v kategorii dorost. Od té doby sbor SDH Zliv reprezentovala dvě soutěžní družstva.

            Sbor SDH Zliv v sezóně 2013 také pořádal vlastní soutěže. 30.6.2013 O putovní pohár starosty města Zliv, kde jsme skončili na 2. místě a O pohár ředitele jaderné elektrárny Temelín, kde jsme obsadili 1. místo a vyhráli jsme hodnotnou cenu – plovoucí čerpadlo, takže na domácím poli se nám velmi dařilo. Celkově jsme se v sezóně 2013 zúčastnili přibližně 40 soutěží.

            Závěrem bych chtěl poděkovat všem příznivcům a fanouškům, městu Zliv a především sboru SDH Zliv za obrovskou podporu, díky které se požární sport ve Zlivi dostal na velmi vysokou úroveň, kterou se budeme snažit do budoucnosti udržet.

Za sportovní družstva SDH Zliv, Petr Samek a Jan Dvořák

 

Zanechat reakci