Požár domu

Požár rodinného domu

 

3.4.2016

Na žádost operačního důstojníka HZS České Budějovice vyjela naše jednotka k požáru rodinného domu v Haškově ulici č.p. 187 ve Zlivi. Po příjezdu na místo zásahu byl průzkumem zjištěn požár v jedné z přízemních místností domu v rekonstrukci. Okamžitě byl vypnut el. proud v hlavním rozvaděči. Vzhledem k tomu že dům byl zabezpečený, bylo do domu vniknuto násilím, rozbitím vchodových dveří. Kvůli zakouřenému prostoru rozhodl velitel zásahu o použití dýchací techniky. Po vstupu do objektu byl nalezen požár o rozměru cca 1m2, který byl ihned vodním proudem uhašen. Následným průzkumem byly v prostoru nalezeny a vyneseny propanbutanové lahve 2x 10L 1x2L. Místo zásahu bylo přirozeně odvětráno otevřením oken. Poté na místo zásahu dorazila jednotka HZS Jčk a policie ČR. Při zásahu došlo k lehkému poranění člena naší jednotky Petra Samka na levé holeni, které nevyžadovalo okamžité lékařské ošetření.

Zanechat reakci