Tým mladých členů SDH Zliv

Tým mladých členů SDH Zliv

Družstvo mladých hasičů má u nás již dlouholetou tradici. Novodobá historie, která se týká současných členů se píše v naší kronice od roku 2004. Za tu dobu se z nás stal sehraný tým, který bez větších změn, začal od nuly a propracoval se až na nejlepší soutěžní družstvo v okrese. To se povedlo v sezoně 2006.

Za ty roky jsme se setkávali z počátku s neúspěchem, ale sbírali jsme zkušenosti a začínalo se nám dařit. Úspěch nás vždycky nakopnul do další soutěže a motivace byla čím dál, tím silnější. Velkou roli v tom hrál i vedoucí družstva František Čížek. V začátcích nám předával zkušenosti z let minulých, ale časem jsme si vymysleli vlastní zlepšováky a triky, samozřejmě v souladu s pravidly, díky kterým jsme měli navrch nad ostatními týmy.

Konkurence v tomto sportu je obrovská a každou sezonou narůstá. Někdy o výsledku soutěže rozhodují pouhopouhé setiny vteřin, jindy jsou to celé vteřiny. Úspěch nezáleží na jednotlivcích, ale na souhře celého sedmičlenného týmu, který musí mít natrénováno myšlení jako jedna bytost. Všichni musí vědět, co dělat, i v případě, že se něco nepovede podle plánu. Je přece důležité ve sportovním duchu soutěž dokončit a umět se vyrovnat i s neúspěchem.

Do dalších let bychom si přáli aby bylo neustále dostatek dětí s odhodláním soutěžit. S počtem členů se potýkáme zejména v družstvu mladších žáků, kteří často nemohou ani startovat, kvůli nedostatečnému počtu členů. Jinak máme za cíl být alespoň tak úspěšní, jako minulou sezonu, která vyšla opravdu na jedničku.

Katka Samková

SDH Zliv

Zanechat reakci