Požár bytu

Požár bytu

 

1.11.2016

Na žádost operačního důstojníka HZS České Budějovice vyjela naše jednotka k obytnému domu v ulici Dolní náměstí č.p.749 ve Zlivi, kde byl hlášen kouř vycházející z jednoho z bytů ve čtvrtém nadzemním patře. Po příjezdu na místo události a provedeném průzkumu, byl zjištěn kouř vycházející z kuchyně bytu. Zakouření vzniklo požárem dřevěné polstrované židle a části jídelního stolu s věcmi.

Byt byl při příjezdu naší jednotky otevřen, otevření bytu provedl syn majitelky bytu, který se vracel domů ze školy z odpoledního vyučování. Syn, po zjištění zakouření bytu volal prostřednictvím sousedů jednotky PO. Na místo se dostavil otec chlapce, který spolu se sousedy zasaženou židli a stůl uhasil před příjezdem naší jednotky na místo události.

Naše jednotka provedla otevření oken na chodbě a v bytě pro přirozené odvětrání zakouřených prostor. Evakuace obyvatel domu, vzhledem k malé intenzitě zakouření společných prostor, nebyla nutná. Při zásahu nedošlo k žádnému zranění osob.

Po té se na místo události dostavili jednotky JSDHO Hluboká nad Vltavou, HZS České Budějovice s vyšetřovatelem a hlídka Policie ČR. Jednotka HZS provedla kontrolu místa požáru za pomoci termokamery a nucenou ventilací odvětrala celé prostory domu. Na místě po té zůstal vyšetřovatel HZS s hlídkou Policie. Po domluvě s vyšetřovatelem se naše jednotka vrátila zpět na základnu.

Zanechat reakci