Velká cena Dvojboj Zliv

Velká cena a Dvojboj Zliv

 

17.6.2017

Celkem 26 družstev Sborů dobrovolných hasičů (SDH), z toho 16 mužských a 10 ženských, se v sobotu 17. června utkalo v prostorách sportovního areálu ve Zlivi na Českobudějovicku o „Pohár starosty města Zliv v požárním útoku“. Prvenství v „královské disciplíně“ požárního sportu vybojoval ve Zlivi tým mužů SDH Pištín. Mezi ženami dosáhly, v soutěži pořádané s podporou Jaderné elektrárny Temelín Skupiny ČEZ, mety nejvyšší hasičky z Mydlovar.

Sedmičlenné týmy absolvovaly soutěž podle standardních podmínek tradičního požárního sportu. Muži museli rozvinout požární hadice na 90 metrů a ženy na 70 metrů. Následně pak proudem vody naplnili dva terče s otvorem o průměru pět centimetrů deseti litry vody. Časomíra byla neúprosná. Měřilo se na setiny sekundy.

„Rozdíl mezi vítězným a druhým časem v kategorii mužů byl 31 setin sekundy. Zvítězili hasiči z Pištína v čase 20,49 sekundy, druzí byli Střížovští v čase 20,80 a třetí Chotýčanští, při jejichž útoku se časomíra zastavila na hodnotě 21,89 sekundy,“ konstatoval ředitel soutěže a velitel Sboru dobrovolných hasičů ve Zlivi Vladislav Kofl. Domácí tým mužů skončil na sedmém místě.

Na „bedně“ pak stanuly také ženy, hasičky. Zlato směřovalo do Mydlovar za čas 21,71 sekundy. Stříbrné ženy z Chotýčan, ale za svými vítěznými soupeřkami zaostaly o pouhých 11 setin sekundy (21,82). Bronzové hasičky z Rudolfova pak dosáhly času 22,62 sekundy.

Odpoledním soutěžím mužských a ženských týmů předcházely v sobotu ve Zlivi klání hasičského „potěru“ ve dvojboji smíšených družstev složeném z požárního útoku a překážkové štafety 4 x 60 metrů.

V konkurenci 25 družstev mladších žáků obsadily první příčku malí hasiči z Olešníku před celkem Chrášťan a Lišova III. Devatenácti týmům starších žáků pak dominovaly družstva Strážkovic, Chrášťan a Lišova II.

„Naši hasiči sice stupně vítězů neobsadili, ale perfektně se zhostili organizace celé soutěže, která znovu měla i díky podpoře Jaderné elektrárny Temelín velmi vysokou úroveň. Myslím si, že účast 26 týmů dospělých a 44 žákovských týmů hovoří za vše. Sportovní areál zaplnili kromě závodníků i stovky diváků, vyšlo počasí a všichni se dobře bavili. To je také jedním z hlavních cílů těchto sportovních akcí,“ zdůraznil starosta Zlivi Jiří Štabrňák.

Zanechat reakci