Větrná smršť a bouřky

Větrná smršť a bouřky

 

19.8.2017

Na žádost operačního důstojníka HZS České Budějovice vyjela naše jednotka na pozemní komunikaci mezi obce Zliv-Munice, kde se měl nacházet padlý strom přes komunikaci. Po příjezdu jednotky na místo události a provedeném průzkumu, byla nalezena vzrostlá větev ležící přes polovinu vozovky, která se ulomila z přilehlého stromu. Větev byla rozřezána a vozovka uklizena. Jelikož se přes naše území přehnala silná bouře, byla naše jednotka dále vyslána operačním důstojníkem na kontrolu a úklid komunikací.

Jednotka tedy projela a zkontrolovala průjezdnost komunikací :

Munice – Hluboká nad Vltavou

Hluboká nad Vltavou – Chlumec

Chlumec – Olešník

Olešník – Zliv

Zliv – Pištín

Po projetí daných komunikací se jednotka vrátila zpět na základnu. Při zásahu bylo najeto 32 km.

Zanechat reakci