Projekt obnova požární techniky JSDHO Zliv

Projekt obnova požární techniky JSDHO Zliv

 

15.2.2018

Vedení města Zliv se rozhodlo obnovit požární techniku své jednotky sboru dobrovolných hasičů nákupem dvou nových výjezdových vozidel.  Prvním z nich bude velkoobjemová cisterna, která bude moci převážet až 9000 litrů vody a 450 litrů pěnidla, čímž obstojí i u velkých požárů v katastru města i v jeho okolí. Druhým vozidlem bude dopravní automobil, který nahradí současný automobil Avia z roku 1976. Naše Avia již slouží déle, než byla plánována její životnost, proto se její provoz každým rokem prodražuje a čas od času ji z provozu vyřadí nějaká ta závada. Pořízením nového vozidla naše jednotka získá možnost rychlé evakuace osob z místa mimořádné události, nebo jejich nouzové zásobování.

Cílem tohoto projektu je zlepšení akceschopnosti jednotky sboru dobrovolných hasičů a její dlouhodobá udržitelnost. Díky tomuto projektu budeme disponovat moderní požární technikou, která bude splňovat současné požadavky a umožní nám lépe zvládat mimořádné události jak v katastru obce, tak v jeho okolí. Tento projekt je značnou měrou financován z prostředků Evropské unie, v rámci Integrovaného regionálního operačního programu (IROP).

 

image001

 

Zanechat reakci