Lampa veřejného osvětlení

Lampa veřejného osvětlení


Na žádost operačního důstojníka HZS vyjela naše jednotka do ulice Nádražní ve Zlivi, kde byl nahlášen požár pouličního osvětlení. Na místě události se již nacházela Policie Zliv, průzkumem bylo zjištěno lehké zahoření krytu pouličního osvětlení a přilehlé trávy. K zahoření došlo díky zkratu elektrického proudu.Na lampu byl přiveden vzduchem provizorní náhradní kabel; vlivem povětrnostních vlivů se jeho izolace odloupla a došlo ke zkratu s kovovou objímkou držící kryt lampy. Jelikož byl kabel stále pod napětím, byl na místo události přivezen elektrikář. Na místo události se dostavil vyšetřovatel HZS který si místo zásahu zdokumentoval.

Tisková zpráva z HZS:

Požár – Škoda ve výši Kč 10 000,– byla stanovena po zahoření patky veřejného osvětlení, ke kterému došlo v Nádražní ulici v obci Zliv. Požár zlikvidovala jednotka místních dobrovolných hasičů. Jejich zásahem se podařilo uchránit majetek za dalších Kč 50 000,–. Příčinou vzniku požáru byl zkrat v důsledku přetížení sítě.

Zanechat reakci