Praktické školení

Praktické školení

17.04 2011

Na sobotu náš velitel jednotky a zástupce velitele jednotky, naplánovali školení jednotky. Probíhala se teoretická část, kde jsme si upřesňovali visuální povely. Dále používaní radiostanic, chování u zásahu a průběh zásahu, dále ukončení zásahu a návrat na základnu. Dále velitelé zdůraznili část po příjezdu na základnu úklid použité výstroje a péče o vozidla – spolupráce se strojníkama, dále se zaměřili na velitele družstev velení a vyplňování zprávy o zásahu.

Co jsme netušili

Cvičení mělo i druhou část a to praktickou, která se konala druhý den. O této části věděli jen velitel jednotky, jeho zástupce a technik sboru.

Po domluvě s operačním důstojníkem HZS Jihočeského kraje byl vyhlášen poplach.

Průběh začátku zásahu byl jako u ostrého výjezdu – nikdo nic netušil. Po příjezdu k místu zásahu jsme se nestačili divit. Průzkumem jsme našli zapálenou dýmovnici a vše bylo jasné – velitel jednotky nás informoval, že jde o cvičení. Pokračovali jsme dál jako když hořela suchá tráva. Použili jsme techniku na doplňování vody dálkovou dopravou.

Předmětem školení:  komunikace s operačním důstojníkem jihočeského kraje, povely bez použití rádio stanic, dálková doprava vody.

Cvičení bylo úspěšné.

Zanechat reakci