Skládka komunálního odpadu

Skládka komunálního odpadu

24. 8. 2011 22:20

Na žádost operačního důstojníka vyjela naše jednotka s technikou CAS Š 706 a T 815 k ohlášenému požáru skládky komunálního odpadu u obce Zahájí. Po příjezdu naší jednotky na místo události musela být dvojitá vstupní brána do prostoru skládky otevřena přestřižením visacích zámků. Poté byl průzkumem zjištěn požár komunálního odpadu na ploše cca 15×15 metrů. Požár začala likvidovat jako první jednotka HZS ČB, která dorazila na místo události souběžně s naší jednotkou. Naše jednotka byla nasazena na doplňování vody a pomoc s lokalizací požáru.

Po likvidaci požáru se na místo události dostavil vyšetřovatel HZS a správce skládky. Družstvo s CAS -32 T 815 se po domluvě s velitelem zásahu vrátilo zpět na základnu a družstvo s CAS – 24K Š 706 zůstalo na místě události na hlídkovou činnost požářiště a eventuelní dohašování ohnisek požáru.

Hlídkovou činnost ukončil zhruba po hodině vydatný déšť a naše jednotka se mohla vrátit zpět na základnu.

Při zásahu nedošlo k žádným škodám na majetku JSDH ani zranění zasahujících členů jednotky.

Zanechat reakci