Výcvik použití dýchací techniky

Výcvik použití dýchací techniky


Na 29.4.2012 nám připravil velitel naší jednotky výcvik v použití dýchací techniky. Na několik hodin se tak garáže naší hasičské zbrojnice proměnili ve výcvikový prostor. Od kolegů z HZS Jčk si náš velitel vypůjčil přístroj na tvorbu kouře a v garážích z různých věcí, které se nechají najít v každé dílně, kůlně či jiné garáži, vytvořil simulaci požáru. V prostoru se tak nacházeli staré pneumatiky, žebřík, židle, pytle se stavebním materiálem a spousta jiných dalších věcí. Naším úkolem bylo najít zdroj hoření simulované rozsvícenou lampičkou, oznámit jeho uhašení úderem kladiva na kovadlinu a vynést z nebezpečného prostoru dva kanystry s nebezpečnou látkou. Tu představovaly dva dvacetilitrové kanystry pěnidla. Do zakouřeného prostoru jsme vstupovali po dvojicích a procvičovali jsme komunikaci mezi sebou za ztížených podmínek. Každá dvojice, která prošla zakouřeným prostorem a vynesla kanystry s „nebezpečnou“ látkou, je opět vracel zpět. Tak nikdo z nás vlastně nevěděl, kde kanystry jsou.

Po skončení výcviku a odvětrání garáží jsme provedli rozbor školení. Shodli jsme se, že takovýto druh praktického školení uvítají všichni raději, než-li teorii.

Zanechat reakci